Chodov míří k energetické soběstačnosti. Pilotním projektem je biosolární střecha školy
Škola v Husově ulici bude mít moderní biosolární střechu. Foto: Martin Polák
Karlovy Vary

Chodov - K co největší energetické soběstačnosti se chce postupně dopracovat Chodov. Nyní spustil pilotní projekt, který má ukázat, zda zvolený směr je správný.


Nedávná studie proveditelnosti městu totiž potvrdila, že plán vybudovat biosolární střechu na základní škole v Husově ulici dává technicky i provozně smysl.


„Teď začneme projekční práce a v příštím roce bychom střechu rádi realizovali,“ nastínil harmonogram prací starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že radnice se pokusí získat na akci peníze z některých vhodných dotačních titulů, jako je například Zelená úsporám.


Podle starosty vnímá vedení Chodova biosolární střechu jako jeden z nástrojů, jak uspořit náklady za energie. „Jedná se o pilotní projet, kterým chceme vyzkoušet, jak velký smysl mají investice do energetické soběstačnosti,“ poznamenal starosta.


Biosolární střechy tvořené vegetací a fotovoltaickými panely jsou podle odborníků šetrným a ekologickým řešením plochých střech, které dokáže snížit náklady na elektrickou energii a zároveň přispět k energetické nezávislosti budovy.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru