Chodov koupí penzion Harmonie. O jeho využití se bude intenzivně jednat
Penzion Harmonie. Foto: Martin Polák
Karlovy Vary

Chodov - Chodov odkoupí od soukromého majitele známý penzion Harmonie. Jeho konkrétní využití bude ještě předmětem diskuzí a jednání.

Radnice za objekt se zahradou a parkovištěm, který původně sloužil jako mateřská škola a v posledních letech pak jako penzion s restaurací, zaplatí přibližně 21 milionů korun. Záměr už odsouhlasilo poslední únorové zastupitelstvo.

Harmonie leží téměř ve středu Chodova v centru jednoho z udržovaných sídlišť. Město se obává, aby v případě prodeje jinému zájemci, nevznikla z penzionu problematická ubytovna. „Chceme tak ve městě zabránit rozmachu obchodníků s chudobou,“ vysvětlil plán města jeho starosta Patrik Pizinger.

Koupě Harmonie bude podle něj pro obyvatele Chodova každopádně přínosem. Město chce v následujících měsících vybrat z několika variant využití. Ve hřeje je například dům se zvláštním režimem (sociální služby), Alzheimer centrum (zdravotní služby), internát pro ubytování studentů či pedagogů v rámci zachování střední školy ve městě nebo startovací garsonky pro mladé lidi.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru