Foto zdroj: Karlovarský kraj
Karlovy Vary

Karlovarský kraj - Aplikace Záchranka, kterou má ve svém mobilním telefonu nainstalováno 2,7 milionu uživatelů v rámci České republiky, rozšiřuje spolupráci s Karlovarským krajem. Kraj se tak přidává k oficiálním partnerům aplikace a nabídne obyvatelům regionu užitečný nástroj, jenž je nyní bude varovat také v krizových situacích a občané tak budou mít k dispozici všechny funkcionality aplikace Záchranka garantované v plné míře, stejně jako tomu je v Jihomoravském a Pardubickém kraji.        

       

„Aplikaci považuji za skvělý nástroj a jsem velmi rád, že nyní budou moci obyvatelé kraje, kteří si ji nainstalují do svých chytrých telefonů, využívat jejích služeb v maximální možné míře. Mnozí ji využívají již v tuto chvíli, ale plná funkcionalita nefungovala pro všechny oblasti regionu, což se nyní změní. Nejenže aplikace nabízí jednoduchou pomoc stiskem jediného tlačítka, ale nyní budou moci uživatelé v Karlovarském kraji využit i celou řadu dalších chytrých funkcí. Jedná se například o varovná upozornění v souvislosti s počasím, upozornění o výpadcích a plánovaných odstávkách elektrické energie, plynu, tepla ale i o další informace, které mohou mít dopad na zdraví obyvatel“, uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Aplikace Záchranka funguje v Karlovarském kraji už od roku 2016, a to jako tlačítko první pomoci pro přivolání zdravotnické záchranné služby, horských a vodních záchranářů. Za osm let si tak na tomto území přivolalo prostřednictvím aplikace pomoc více než 4000 lidí. Nyní Kraj navázal na dobré zkušenosti z Karlových Varů a Sokolova a svou podporou zajistil, že aplikaci Záchranka budou moci v plné míře využívat všichni obyvatelé Karlovarského kraje.

Karlovarští radní se tak připojili k jihomoravským a pardubickým, také tamní samosprávy rozhodly o tom, že integrují aplikaci Záchranka do svého krizového řízení a budou jejím prostřednictvím zajišťovat nejen možnost obyvatel přivolat si rychle a efektivně první pomoc, ale také informovat o život či zdraví ohrožujících událostech, a to díky nástroji Varovná upozornění, který formou notifikace v aplikaci každého uživatele doplňuje další zákonné způsoby varování a informování obyvatel.

„V praxi se takzvaná varovná upozornění osvědčila například při povodňových stavech v Sokolově nebo při dlouhé odstávce tepla v Karlových Varech. Notifikace může odesílat doplňky ke krizovému řízení v kraji ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje. Kromě zásadního sdělení můžou doplnit informace o tom, jak mají lidé v nastalé situaci postupovat,“ připomíná ředitel aplikace Záchranka Filip Maleňák“.

Aplikace Záchranka je také propojena na přímý datový zdroj Českého hydrometeorologického ústavu. Díky tomu v případě vysokého stupně nebezpečí automaticky odesílá notifikace na vybraná území. Důležitou součástí aplikace je také funkce Lokátor. Díky němu uživatelé najdou nejen nejbližší stanice horské služby nebo zdravotnické záchranní služby, ale i místa, kde jsou veřejně přístupné defibrilátory (AED). V Karlovarském kraji se podařilo zmapovat více než 120 těchto přístrojů a stále jich přibývá. V Lokátoru je možné zobrazit nejbližší pohotovosti, zubní pohotovosti a pohotovostní lékárny – ty teď budou díky spolupráci aplikace a kraje do databáze vkládány a aktualizovány automaticky. Pro stávající uživatele aplikace Záchranka se nově rozšíří rozsah poskytovaných služeb v Karlovarském kraji.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru