Foto: KARP
Karlovy Vary

Karlovarský kraj - Výběrem střední školy, která by měla mladého člověka připravit na budoucí povolání, si v letošním školním roce opět projdou stovky studentů v Karlovarském kraji. Jde o důležité životní rozhodnutí, které není radno podcenit. A proto v průběhu října zamířil do škol projekt Virtuální laboratoř profesí Karlovarského kraje (VR PROFILAB). 

VR PROFILAB je jedinečným projektem realizovaným v Karlovarském kraji Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání, p. o. (dále KARP). Je zaměřen na studenty 8. a 9. tříd základních škol a začínající středoškoláky. Pro ně jsou připravena interaktivní 360° videa reprezentující 20 nejperspektivnějších profesí v kraji. A aby byl prožitek z videí opravu realistický, mají studenti možnost je shlédnout v brýlích pro virtuální realitu.

„K projektu VR PROFILAB jsme spustili doprovodné webové stránky, kde studenti z pohodlí domova nebo školy najdou jak test talentu, tak popis jednotlivých top profesí Karlovarského kraje i se mzdovým ohodnocením, počet volných míst a požadované vzdělání k daným profesím. Dokonce včetně škol v regionu, které toto vzdělání poskytují,“ nastínil obsah webových stránek Vlastimil Veselý, ředitel KARP. 

První testování na školách proběhlo 14. října, kdy zástupci KARP ve spolupráci se zástupci připravovaného technického lycea Avantech provedli žáky 1. základní školy v Chodově dvěma VR PROFILAB workshopy. S dalšími školami v kraji se aktuálně domlouvají konkrétní termíny workshopů.

V den workshopu si studenti prošli profilovým testem, který jim ukázal jejich osobnostní zaměření. Následně měli možnost shlédnout 360° videa ve virtuální realitě odpovídající jejich osobnostnímu zaměření a díky simulaci v brýlích pro virtuální realitu prožili den v reálném prostředí firem Karlovarského kraje. Zjistili, co reálně obnáší práce kuchaře, maséra, skláře, projektového inženýra, chemického technika, programátora PLC, IT technika, průmyslového inženýra, zdravotníka a dalších klíčových povolání v kraji.

„Projekt jsme představili na setkáních karierních poradců v Karlových Varech, Sokolově a v Chebu či na výstavě středních škol Kam po základní škole na Střední průmyslové škole Ostrov. A máme velkou radost, že je o VR PROFILAB ze strany škol velký zájem,“ řekla Kateřina Vaňková, projektová manažerka KARP. 

„Jsem nadšen, že se našemu týmu podařilo zrealizovat tento skvělý projekt. Věřím, že mnoha studentům usnadní výběr jejich pracovního zaměření a Karlovarskému kraji do budoucna přinese kvalifikované zaměstnance,“ doplnil ředitel KARP Vlastimil Veselý.

Projekt Virtuální laboratoř profesí Karlovarského kraje je realizován v rámci projektu Smart Akcelerátor 3 Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání, p. o. 

 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru